AKADEMIA AQUAFRESH

Nasze przedszkole już od kilku lat bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej dla przedszkolaków „Akademia Aquafresh”- którego nadrzędnym celem jest zwrócenie uwagi najmłodszych na konieczność dbania o higienę jamy ustnej. Wierzymy, że dzięki wspólnym działaniom angażującym nie tylko dzieci, ale również nauczycieli i rodziców, uda nam się wykształcić w dzieciach nawyk codziennego dbania o ząbki. Profilaktyka jest bowiem kluczem do sukcesu w walce z próchnicą, która w Polsce stanowi problem społeczny; 60% trzylatków i aż 85,4% sześciolatków cierpi na tę chorobę.

Uczenie dzieci mycia ząbków po każdym posiłku już od pierwszych lat życia, a także budowanie świadomości potrzeby utrzymania jamy ustnej w odpowiedniej higienie jest warunkiem niezbędnym w powodzeniu działań profilaktycznych.

W ramach realizacji założeń programu, przedszkolaki uczą się jak prawidłowo czyścić ząbki, jak codzienna dieta wpływa na stan zdrowia zębów. Poznają budowę zęba, uczą się rozróżniać ząb zdrowy od chorego. Dodatkowo dzieci dowiedzą się jak dzielnie stawić czoła swoim lękom przed wizytą u dentysty. W przyswojeniu treści programowych dzieciom towarzyszysz bohaterowie Akademii Aquafresh – pastusie Lili, Bili i Milki.

Więcej o programie: http://akademia-aquafresh.pl/

 

Wróć