Aktualności

Zaproś ks. Bosko do swojej rodziny

2015-05-05

16 sierpnia rozpoczęliśmy świętowanie Dwusetnej rocznicy urodzin ks. Bosko, która dokładnie w ten sam dzień 2015 roku stanie się faktem. Jak powiedział ks. Generał – następca ks. Bosko, czyli ks. Ángel Fernández Artime rozpoczęliśmy ŚWIĘTY ROK SALEZJAŃSKI.

W 2013 roku mogliśmy spotkać się ze św. Janem Bosko podczas peregrynacji Jego relikwii. Ten niezwykle radosny czas na pewno na długo zapisze się w naszej pamięci i w naszych sercach.

A teraz dajmy sobie szansę w zwykłej codzienności życia naszych rodzin odkryć osobę św. Jana Bosko. Dajmy mu szansę zamieszkać w naszej Rodzinie.

 

CEL akcji:

  1. Lepiej poznać i bardziej zaprzyjaźnić się z ks. Bosko
  2. Modlić się do Boga za wstawiennictwem św. Jana Bosko o potrzebne dla siebie i innych łaski
  3. Działać apostolsko promując i przybliżając innym postać ks. Bosko
  4. Przygotować się do świętowania jubileuszu 200 – lecia urodzin ks. Bosko
  5. Dobrze przeżyć czas wolny ze swoją rodziną

 

Instrukcja obsługi:

Dzieci w grupach w każdy piątek będą losowały -  kto na tydzień do swojej Rodziny zabiera PLECAK ROZMAITOŚCI, który w kolejny piątek należy KONIECZNIE DOSTRCZYĆ DO PRZEDSZKOLA Z CAŁYM WYPOZAŻENIEM!!!!!

 

Plecak zawiera:

1. obraz ks. Bosko - to zewnętrzny znak  zamieszkiwania z ks. Bosko pod jednym dachem. Zabierając go do swojej Rodziny znajdźcie godne miejsce, aby przez tydzień wizerunek świętego towarzyszył naszej codzienności: życiu, modlitwie, radościom i troskom…..

2. Modlitwa do ks. Bosko - najważniejszy element tego przedsięwzięcia. Bez modlitwy nie da się żyć. Tym razem Rodzina ma okazję prosić Boga w swoich sprawach i osób bliskich za wstawiennictwem szczególnego orędownika - św. Jana Bosko.

3. Książki o św. Janie Bosko  - to dzięki nim możesz więcej dowiedzieć się o ks. Bosko i Jego systemie prewencyjnym. Czytaj sam i dziel się z innymi. Dla każdego znajdzie się coś odpowiedniego: dla starszych i młodszych, dla rodziców i dzieci. Może czytać cała Rodzina, znajomi, przyjaciele, sąsiedzi. Do dzieła!

4. Film: "Ksiądz Bosko Apostoł młodzieży" - to propozycja na multikino w domu :) Zaproś innych do siebie na film, aby jeszcze skuteczniej działać apostolsko. W pakiecie znajdziesz karteczki-zaproszenia, które wystarczy wypełnić i dać znajomym. Niech misja WYCHOWANIA NA DOBRYCH CHRZEŚCIJAN I UCZCIWYCH OBYWATELI będzie odkrywana przez wielu…

5. Myśli ks. Bosko - w  woreczku znajduje się bogactwo myśli wypowiedzianych przez ks. Bosko, które były poparte praktyką jego świętego życia. Spróbuj "sprzedać" choćby jedną taką myśl wybranej osobie. Może być ich więcej. Sposób dowolny.

6. Puzzle  - mogą posłużyć do rodzinnych zawodów w szybkości układania obrazka…

7. Boska Gra – w Rodzinie nie ma miejsca na nudę a jak nas dopadnie to zwykła planszówka może ją usunąć…może tym razem BOSKA…zajmie całą Rodzinę…

8. Kolorowanki o ks. Bosko – życie świętego w obrazach może być dobrą okazją do ilustrowania przeczytanych opowieści. Może powstanie Rodzinna Wystawa Obrazów na którą można będzie zaprosić znajomych….

9. Księga pamiątkowa - opisz w niej swoje przeżycia minionego tygodnia. Podziel się wrażeniami z poznawania ks. Bosko, z zapoznawania innych z jego osobą, opisz ich reakcje. Zostaw ślad tego wszystkiego, zadziało się w Rodzinie, kiedy spotykała się z osobą św. Jana Bosko. Twórczość mile widziana.

10. CD z utworami o ks. Bosko – do dowolnego wykorzystania…może w drodze do pracy…szykując obiad lub robiąc porządki…a może któryś utwór szczególnie przypadnie Rodzinie i będzie go wspólnie wykonywać…

11. Rodzinne zdjęcie z ks. Bosko – w miarę możliwości zróbcie rodzinne pamiątkowe zdjęcie przy obrazie świętego - zachowując je w rodzinnych pamiątkach, a także wgrywając na dołączony pendrive w celu  budowania historii wspólnoty wychowawczej naszego przedszkola…

 

Zakończenie akcji „Zamieszkaj z ks. Bosko”na rodzinnym pikniku w Boskolandii w czerwcu 2015 r

Wróć