Aktualności

PROJEKT: WIELKI POST 2015

2015-03-01

Propoyzcje pomocne w naszej wielkopostnej wędrówce do Boga w roku
200 – lecia urodzin św. Jana Bosko i w Roku Życia Konsekrowanego:

 

Tarcza Słowa – możliwosć codziennego losowania fragmentu Pisma Świętego jako światła na wszystkie codzienne sytuacje.

Dzieci -  poznawanie podczas codziennych słówek wybranych fragmentów Słowa Bożego, szczególnie Ewangelii.

Błogosławieństwo – propozycja powrotu do praktyki błogosławieństwa, życzenia dobra wszystkim, których spotykamy:

- pozdrowienie

- modlitwa za spotykanych ludzi

- krzyżyk  zrobiony na czole (może szczególnie przy rozstaniu z dzieckiem w przedszkolu)

 

Spotkanie – możliwosć adoracji Najswiętszego Sakramentu w kaplicy przedszkola w każdy poniedziałek w godz. 18.00 – 19.00 (schodzenie się do 18.15). Zapraszamy również codziennie w godzinach pracy przedszkola osoby, które potrzebują  zatrzymać się na osobistą modlitwę.

 

Dobry człowiekw roku 200 – lecia urodzin św. Jana Bosko proponujemy Rodzinny Tydzień z Ksiedzem Bosko. Szczegóły dotrą do Państwa wraz z materiałami. Ogólna inicjatywa polega na tym, aby rozpoczynając od Wielkiego Postu, każda rodzina przed końcem roku miała mozliwosć pogłębienia znajomosci ks. Bosko poprzez proponowane materiały, z których przez cały tydzień będą mogły korzystać poszczególne Rodziny.

 

Modlitwa i jalmużna – każdy z nas w życiu potrzebuje modlitwy i konkretnej pomocy życzliwych osób. W Wielkim Poście szczególnie potrzeba jest to sobie przypomnieć.

Posłuży temu skrzynka intencji, które w modlitwie polecać będzie nasza Wspólnota. Będzie również okazja do tego, by pomóc potrzebującym konkretnym rodzinom z okolicy, aby choć w niewielkim stopniu odpowiedzieć na wołanie Papieża Franciszka, który zachęca, by mieć „serce mocne i miłosierne, czujne i szczodre, które nie daje się zamknąć w sobie i nie wpada w wir globalizacji obojętności.”(Orędzie na WP 2015)

 

Owocnego czasu i wielu łask duchowych w najbliższym czasie…

Z modlitwą…

Wspólnota Sióstr Salezjanek

Wróć