Jak nauczyć dzieci krytycznego, świadomego wybierania zabawek, zabaw?

2013-11-11

Poprzednia konferencja spotkała się z pozytywnym odzewem uczestników. Zgodnie z ich postulatami, które uzyskaliśmy na podstawie wypełnionych ankiet, tym razem, oprócz zagrożeń, będziemy przede wszystkim wspólnie szukać pomysłów na to, jak nauczyć dzieci krytycznego, świadomego wybierania zabawek, zabaw oraz samodzielnego dysponowania swoim czasem. W ramach zajęć warsztatowych spróbujemy pokazać rodzicom propozycje twórczych metod spędzania czasu z dzieckiem.
Nasi prelegenci spróbują odpowiedzieć m.in. na pytania:
- w jaki sposób budować swój autorytet w oczach dziecka i jak szukać Autorytetów dla starszych dzieci?
- jak sprawić, aby wspólna zabawa, niezależnie od wieku dziecka, była radosną i naturalną przyjemnością dla dwojga?
- czy można świetnie bawić się bez zabawek?
- jak nie zmarnować krótkiego czasu, który nam zostaje dla naszych dzieci?
- jak mądrze stawiać dziecku granice?
- jak stać się lepszym (ale nie idealnym!) rodzicem?
Prosimy o rozpropagowanie konferencji w jak najszerszym gronie znajomych, by jak najwięcej osób mogło z niej skorzystać.
Poniżej podajemy link do strony o konferencji, są tam zakładki z programem, informacją o prelegentach etc.
Konferencja odbędzie się 23 listopada o godz. 16 w sali widowiskowo-koncertowej w Integracyjnym Centrum Dydaktyczno-Sportowym w Łomiankach przy ul. Staszica 2. Będzie trwać 3 godziny.

Wstęp wolny.
Zapewniona jest bezpłatna opieka nad dziećmi, prosimy o zgłaszanie ilości dzieci na poniższy adres mailowy, byśmy mogli dobrze tą opiekę przygotować:

kontakt@wcosiebawianaszedzieci.pl