Akademia Aquafresh

2014-09-22

na grafice logo akcji Akademia Aquafresh

Nasze przedszkole już po raz kolejny przyłączyło się do Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej dla przedszkolaków „Akademia Aquafresh”- którego nadrzędnym celem jest zwrócenie uwagi najmłodszych na konieczność dbania o higienę jamy ustnej. Wierzymy, że dzięki wspólnym działaniom angażującym nie tylko dzieci, ale również nauczycieli i rodziców, uda nam się wykształcić w dzieciach nawyk codziennego dbania o ząbki. Profilaktyka jest bowiem kluczem do sukcesu w walce z próchnicą!

W ramach realizacji założeń programu, przedszkolaki już od dziś będą uczestniczyły w ciekawych zajęciach prowadzonych przez swoje wychowawczynie. Podczas zajęć dzieci będą uczyły się jak prawidłowo czyścić ząbki, dowiedzą się jak codzienna dieta wpływa na stan zdrowia zębów, poznają budowę zęba, będą uczyły się rozróżniać ząb zdrowy od chorego. Dodatkowo dzieci dowiedzą się jak dzielnie stawić czoła swoim lękom przed wizytą u dentysty. We wszystkich zajęciach, dzieciom towarzyszyć będą bohaterowie Akademii Aquafresh – pastusie Lili, Bili i Milki.

30 września br. wspólnie będziemy ustanawiać rekord  Guinnessa w największej ilości dzieci myjących jednocześnie ząbki. Zapraszamy rodziców do aktywnego udziału w programie.

Więcej o programie: http://akademia-aquafresh.pl/

tl_files/images/obrazki/aktualnosci/Aq.png