TYDZIEŃ MISYJNY 19.10-23.10.2015

2015-10-19

OD NAWRÓCENIA DO MISJI

MISJE

W tym roku Tydzień Misyjny w kościele przeżywać będziemy pod hasłem OD NAWRÓCENIA DO MISJI.

Tydzień Misyjny w naszym przedszkolu określa szczegółowo program, który zawiera zarówno rozkład materiału jak
i przebieg poszczególnych dni i jest formą aktywności edukacyjnej dla całej wspólnoty wychowawczej. Głównym celem projektu jest rozbudzenie wrażliwości misyjnej ze zwróceniem uwagi na niesienie pomocy duchowej
i materialnej.
W kaplicy podczas porannych słówek i modlitwy zapalana będzie świeca w kolorze symbolizującym dany kontynent.
W każdy dzień zarówno dzieci jak i pracowników obowiązywać będzie określony kolor ubioru - symbol modlitwy i gest solidarności z dziećmi z różnych kontynentów.

W holu przedszkolnym znajdować się będzie MISYJNE DRZEWO DOBROCI, na którym będzie można umieszczać serduszka za wykonanie któregoś z zadań Małego Misjonarza.

W czasie Tygodnia Misyjnego spotkamy się z Siostrą Misjonarką oraz z dziećmi i ich rodzicami na wspólnym przygotowywaniu DARÓW MISYJNYCH.

W środę wieczorem będzie można adorować Pana Jezusa w przedszkolnej kaplicy i skorzystać z sakramentu pojednania.

Będziemy uczestniczyć również w warsztatach podróżniczych prowadzonych przez podróżniczkę.

Głosować będziemy na prace konkursowe pt. „Pociąg do misji”.

Pod koniec tygodnia (piątek) odbędzie się KIERMASZ MISYJNY ze zbiórką pieniędzy na misje, w której pracują Siostry Salezjanki.

W tygodniu misyjnym prosimy o ubiór dzieci w danym kolorze - symbol modlitwy i gest solidarności z dziećmi z różnych kontynentów.

DZIEŃ TYGODNIA KONTYNENT KOLOR UBRANIA

19. 10. 2015